Opcje sterowania Heidenhain – #19

Heidenhain oferuje nowoczesne, wielofunkcyjne sterowania do maszyn CNC. Oprogramowanie daje możliwość programowania kształtowego ? bezpośrednio na maszynie. Czy warto się zdecydować na sterowanie Heidenhain?  Zdecydowanie warto, poza tym, że jest bardzo intuicyjne, pozwala osiągnąć bardzo wysokie prędkości przy obróbce oraz maksymalną dokładność konturu w obróbce 2D i 3D ? dzięki zintegrowanemu sterowaniu napędów cyfrowych.

Oprócz opcji, które zawiera standardowa wersja, istnieją jeszcze opcje dodatkowe, które można aktywować w zależności od potrzeb. Opcja #19 umożliwia zaawansowane funkcje – programowanie zarysów swobodnych typu FK oraz cykle stałe.

Programowanie zarysów swobodnych typu FK

  • Dzięki FK, można swobodnie kontrolować programowanie konturów ? wystarczy jedynie wprowadzić dane z rysunku – bez konieczności konwersji, czy obliczenia danych.
  • Jeśli kontur został zdefiniowany w całości – nie będzie przeszkodą, jeśli poszczególne elementy konturu nie będą w pełni zdefiniowane. Co to oznacza? Jeśli dane, na których bazujemy dają więcej niż jedno rozwiązanie matematyczne – grafika programowania TNC oferuje możliwe warianty wyboru.

Cykle standardowe

W standardowej wersji mamy do wyboru cykle stałe: wiercenia i gwintowania (z oprawką do gwintowania z kompensacją lub bez). Natomiast w opcji 19 znajdują się dodatkowo cykle frezowania gwintów, rozwiercania, wytaczania i wykonywania otworów, a także cykle frezowania do oczyszczania powierzchni płaskich oraz do obrabiania i wykańczania kieszeni, rowków wpustowych i kołków gwintowanych.

cykl19 Heidenhain

Cykle z kompleksową formułą konturu

Przy oczyszczaniu kieszeni o połączonych konturach, bardzo przydają się cykle podkonturów (SL). W ten sposób identyfikujemy cykle obróbki dla wiercenia pilotażowego, obróbki zgrubnej i wykończeniowej, gdy kontur lub podkontury są określone w podprogramach. Dzięki temu, W temu jeden opis konturu można wykorzystać przy więcej niż jednej operacji przy użyciu różnych narzędzi.

opcja 19 HH zrzut ekranu
Opcje sterowania Heidenhain – #19

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę