Opcje sterowania Heidenhain – #93

Kolejna opcja sterowania Heidenhain, na którą warto zwrócić uwagę, to opcja #93 – z zakresu programowania i obsługi.

Głównym zadaniem opcji Expanded Tool Management jest kompleksowe zarządzanie narzędziami.  Kompleksowość przejawia się w postaci wielu nowych funkcji, dzięki którym zarządzanie narzędziami i zasobnikami jest bardziej klarowne. Dzięki opcji #93 można w łatwy sposób zarządzać procesami załadunku rozładunku — poprzez przeciąganie i upuszczanie za pomocą myszy. Na liście użycia narzędzi można sprawdzić, jak długo narzędzia miały kontakt z obrabianymi przedmiotami, a jasno skonstruowane tabele wykorzystują kodowanie kolorystyczne do wskazywania różnych statusów narzędzi. Wszystkie narzędzia, których używamy w wybranym programie, można również wyświetlić na liście oprzyrządowania.

Istnieje możliwość zaimportowania plików CSV do odczytu i eksportu plików CSV. CSV (Comma Separated Values) to format pliku tekstowego do wymiany danych o prostej strukturze. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w przypadku wymiany danych – jeśli narzędzia mierzymy i kalibrujemy za pomocą zewnętrznych ustawień obrabiarki na wymiar obrabianej części. Ten format pliku można przekonwertować i otworzyć w programie Excel.

Dzięki prostemu interfejsowi do szybkiego i pewnego usuwania danych o narzędziach mamy jasny obraz tego, co usuwamy. TNC pokazuje dane narzędzia, które mają zostać usunięte w wyskakującym oknie, dając możliwość upewnienia się, że żadne ważne dane nie zostaną przypadkowo usunięte sterowania Heidenhain

Opcje sterowania Heidenhain – #93

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę