Sztuczna inteligencja od Fanuc

Połączenie innowacyjności w dziedzinie technologii z efektywnym modelem biznesowym świetnie funkcjonuje w firmie Fanuc. W tym roku znalazła się w gronie firm walczących o tytuł „50 Smartest Companies” i uplasowała się na 27 miejscu konkurując z takimi gigantami jak m.in.: Facebook, Microsoft czy IBM.

#KomunikatywnyRobot

W przeciągu ostatnich lat, obraz robota wykonującego tylko zaprogramowane funkcje całkowicie zanikł. Dziś, roboty traktowane są jak partnerzy współpracujący z człowiekiem. Komunikacja na tej płaszczyźnie jest możliwa dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym. Raporty generowane na bieżąco wysyłane za pośrednictwem poczty e-mail bądź sms to tylko niektóre z rozwiązań umożliwiających swobodną komunikację.

#FabrykaPrzyszłości

Kompleksowe połączenie maszyn CNC i robotów oraz urządzeń peryferyjnych oferuje system FIELD „Fanuc Intelligent Edge Link & Drive System”. Dzięki niemu znacząco zwiększa się jakość, szybkość i niezawodność maszyn CNC.

#InteligentnyRobot

Robot samouk? To możliwe! Dzięki specjalistom z firmy Fanuc i Preferred Networks, którzy stworzyli specjalną technikę zwaną „Deep reinforcement learning”.

Jak uczy się robot nowej czynności? Praktycznie tak samo jak człowiek – metodą prób i błędów, co ukazuje powyższa infografika.

Sztuczna inteligencja od Fanuc
Przewiń na górę